"Witamy na stronie Acfe - u nas znajdziesz ciekawe informacje związane z biznesem oraz ekonomią."

Acfe to grupa Ekspertów i Specjalistów którzy przedstawiają tu zbiór myśli autorów na temat stron

Filtracja odgrywa podstawową rolę w ograniczeniu ryzyka związanego z zakażeniem dróg oddechowych u człowieka.

U pacjentów wentylowanych przy pomoc filtrów oddechowych pominięte zostają górne drogi oddechowe, a co za tym idzie, gazy wdechowe nie zostają odpowiedni przefiltrowane przed dotarciem do płuc. Aby zapobiegać niepożądanym skutkom takiego procesu, lekarze stosują specjalne filtry oddechowe, które zapewniają powietrzu czysty i bezpieczny dla zdrowia pacjentów skład. Producenci wyposażają placówki w różne rodzaje filtrów oddechowych. Jednym z nich jest tzw. mechaniczny filtr oddechowy.

Mechaniczny filtr oddechowy to niezwykle nowatorskie rozwiązanie zastosowane w dziedzinie medycyny. Filtr umieszczony jest wewnątrz szklanej obudowy, w której znajduje się specjalna membrana wykonana z włókna szklanego. Rozciągliwe mikro włókna tworzą charakterystyczny splot, który jest w stanie bardzo sprawnie wychwytywać nawet najmniejsze cząsteczki i drobnoustroje. Duża powierzchnia filtracyjna jest konieczna do uzyskania przepływu podczas wdechów i wydechów.

Producent filtrów oddechowych musi pamiętać o przeprowadzeniu szeregu badań i testów, gdyż przenoszenie drobnoustrojów drogą powietrzną jest jedną z najczęstszych przyczyn zakażeń. Przed każdym użyciem filtra musi zostać sprawdzone uszczelnienie mechaniczne do pomp, gdyż w przypadku rozszczelnienia takiego mechanizmu może dojść do zakażenia wewnątrz pompy.

Zdjęcia naszego reportera

biznes

finanse

ekonomia

pieniądz

przedsiębiorstwa