"Witamy na stronie Acfe - u nas znajdziesz ciekawe informacje związane z biznesem oraz ekonomią."

Acfe to grupa Ekspertów i Specjalistów którzy przedstawiają tu zbiór myśli autorów na temat stron

W zabawny sposób można na tytułowe pytanie odpowiedzieć w ten sposób: należy jeździć samochodami, które nie mają filtra cząstek stałych.

A zatem, chcąc uniknąć kłopotów związanych z filtrem dpf, należałoby po prostu poruszać się autami posiadającymi silniki benzynowe, ewentualnie starszymi Dieslami, które nie miały jeszcze filtrów cząstek stałych.
No dobrze, ale co ma zrobić kierowca, który z takich czy innych względów jest „skazany” na poruszanie się pojazdem z filtrem dpf? Otóż przede wszystkim powinien on pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim powinien dbać o prawidłową pracę i obsługę silnika, czyli powinien pamiętać o tym, aby po uruchomieniu silnika odczekać (najlepiej kilka minut) aż motor osiągnie odpowiednią temperaturę. Oprócz tego należy w pierwszej fazie podróży nie wchodzić na wysokie obroty, czyli np. nie przyspieszać zbyt gwałtownie. Podobnie po dojechaniu na miejsce, należy również odczekać kilka minut, aż silnik się schłodzi – jest to zwłaszcza istotne na długich trasach, kiedy podróżujemy z dużymi prędkościami i wykorzystujemy turbinę.
Bardzo ważne jest także dopuszczenie do tego, żeby filtr dpf miał szansę się oczyścić. Jest to istotne zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy poruszają się praktycznie tylko po mieście. A zatem warto raz na jakiś czas wybrać się poza miasto i „przeciągnąć” swoje auto na wyższych obrotach przez kilkanaście kilometrów. Ważne przy tym jest, aby nie przerywać już rozpoczętego procesu samoistnego wypalania się (czyszczenia) filtra.
Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, jakim jest usuwanie dpf. W dzisiejszych czasach nie jest specjalne trudne, aby znaleźć odpowiedni warsztat samochodowy we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku czy jakimkolwiek innym większym mieście w Polsce. Usuwanie filtra cząstek stałych warto jednak zlecić serwisowi, który ma na tym polu doświadczenie i zrobi to w pełni profesjonalnie.

Zdjęcia naszego reportera

biznes

finanse

pieniądz