"Witamy na stronie Acfe - u nas znajdziesz ciekawe informacje związane z biznesem oraz ekonomią."

Acfe to grupa Ekspertów i Specjalistów którzy przedstawiają tu zbiór myśli autorów na temat stron

Plotery termiczne to urządzenia służące do wycinania dowolnych kształtów, nawet w 3D, które znajdują zastosowanie w przemyśle reklamowym.

Najczęściej wycinane są to litery, cyfry, a także loga firmy, które zazwyczaj znajdują miejsce na powierzchniach firmy, lokalu. Elementem tnącym jest rozgrzany drut oporowy, poruszający się w różnych płaszczyznach. Możliwe jest to dzięki mikrokokowym silnikom, które są kontrolowane i sterowane przez komputer. Dzięki temu uzyskujemy precyzyjne cięcie, przy wysokiej prędkości cięcia, oraz dokładne kształty.

Wszystkie ruchome elementy urządzenia są łożyskowane co daje nam wieloletnią, bezawaryjną i cichą pracę. Plotery termiczne do cięcia styroduru są zaawansowane i spełniają wymagania każdego. Posiadanie takich funkcji jak: możliwość zmiany prędkości i temperatury podczas cięcia, kontynuacja cięcia w przypadku przypalenia się drutu, wyświetlanie aktualnych parametrów, daje możliwość całkowitej kontroli nad wykonywaną pracą. Plotery do styropianiu i pianek poliuretanowych to najczęściej kupowane urządzenia. 

Jeżeli chcemy uzyskać unikalne kształty, warto wyposażyć się w dodatkowy sprzęt. Pracę ułatwi nam stół obrotowy z funkcją tokarki i narzędziem drutu kształtowego. Plotery termiczne do tworzyw sztucznych także cieszą się dużą popularnością. Są to maszyny stalowe, o ciężkiej konstrukcji ze sztywnym portalem bramowym. Dzięki temu mamy możliwość obróbki tworzyw sztucznych, kompozytów, drewna i jego materiałów pochodnych oraz metali kolorowych, zachowując wysoką jakość wykonania.
Zobacz szczegóły na stronie: http://www.grawcom.com/produkty/plotery-termiczne/

Zdjęcia naszego reportera

plotery

termiczne

cięcie

styropian

tworzywa

obróbka

produkcja