"Witamy na stronie Acfe - u nas znajdziesz ciekawe informacje związane z biznesem oraz ekonomią."

Acfe to grupa Ekspertów i Specjalistów którzy przedstawiają tu zbiór myśli autorów na temat stron

Polska jest krajem, który z punktu widzenia przedsiębiorcy, nie sprzyja zakładaniu i prowadzeniu firm.

Wpływ na to mają między innymi wysokie obciążenia podatkowe. Nic więc dziwnego, że w dobie globalizacji gospodarki, coraz więcej osób decyduje się na założenie i prowadzenie działalności poza granicami.

Wybierają oni raje podatkowe, czyli państwa, w których przepisy podatkowe są atrakcyjne w stosunku do obcych firm i zagranicznych kapitałów ( więcej informacji) Zakładane w tych krajach spółki określane są mianem off-shore. Ich zakładanie jest doskonałym przykładem optymalizacji podatku dochodowego. Proces poszukiwania sposobów na optymalizację podatku dochodowego wymusił wprowadzenie zmian w systemach podatkowych państw.

Obowiązujące przepisy oraz możliwości, jakie dają spółki off-shore spowodowały natomiast pojawienie się na rynku wyspecjalizowanych podmiotów, które świadczą pełen zakres usług w zakresie optymalizacji podatkowej. W ofercie znajdziemy między innymi rejestrację spółki czy planowanie podatkowe.

Pomoże on nam też założyć konto zagraniczne w dowolnym kraju. Warto podkreślić, że konto takie podlega jurysdykcji kraju, na terytorium którego firma jest założona. Jeśli więc firma zarejestrowana jest na Cyprze, a konto założone jest w Polsce, polski Urząd Skarbowy nie ma uprawnień do jego kontroli.

Zdjęcia naszego reportera

finanse

pieniądz

przedsiębiorstwa

podatki