"Witamy na stronie Acfe - u nas znajdziesz ciekawe informacje związane z biznesem oraz ekonomią."

Acfe to grupa Ekspertów i Specjalistów którzy przedstawiają tu zbiór myśli autorów na temat stron

Co robić, kiedy dłużnik nie zwraca nam pożyczonych pieniędzy, a ciągle ponawiane prośby nie przynoszą żadnego skutku? Coraz więcej z nas wie, że pomogą w takiej sytuacji okazuje się windykator.

Co jednak, kiedy mieszkamy zagranicą i to tam spotkała nas ta smutna sytuacja? W takim momencie wiele osób czuje się zagubionych, nie wiedząc, jak odzyskać pieniądze.

Czy mieszkając np. w Norwegii również możemy zgłosić się po pomoc do windykatora? Czy jest różnica pomiędzy Polską a Norwegią? Zanim zrezygnujemy z egzekwowania należności albo zaczniemy działać na własną rękę, narażając się na przykre konsekwencje prawne, zapoznajmy się dokładnie z przepisami obowiązującymi w Norwegii i poszukajmy fachowej pomocy w stowarzyszeniach i firmach pomagającym osobom w podobnej sytuacji.

Jeśli interesuje nas odzyskanie należności w Norwegii, ważne jest, żebyśmy działali w zgodzie z prawem i nie łamali przepisów, ponieważ grożą nam za to surowe kary, zarówno finansowe jak i dużo poważniejsze. W Skandynawii także znajdziemy profesjonalnych windykatorów (należy pamiętać, że można tez znaleźć polskie firmy, które nam z tym pomogą ), którzy pomogą nam odzyskać dług – mając większe kompetencje niż my potrafili będą zmusić dłużnika do spłaty należności we wskazanym terminie, a w razie potrzeby poinformują policję czy sąd.

Windykacja w Norwegii odbywa się w podobny sposób jak w Polsce – windykator w naszym imieniu rozmawia z dłużnikiem i wyjaśnia mu, jakie konsekwencje mogą go spotkać, jeśli nie zwróci nam długu. Windykatora możemy wynająć na własną rękę lub zgłosić się do profesjonalnej firmy skupiającej windykatorów i poprosić o kompleksowe zajęcie się naszą sprawą i wyegzekwowanie należności od dłużnika.

Zdjęcia naszego reportera

biznes

finanse

przedsiębiorstwa